Ročník 2015
V+S WELDING CUP VÝCHOD 2015    

Sezóna odštartovala v Liskovej

Publikované: 12.04.2016 23:41
Autor: Administrátor

Neďaleko Ružomberka sa nachádza obec Lisková, ktorá tak ako vlani, aj teraz odštartovala sezónu všetkých motocrossových podujatí na Slovensku.

Košice 12.4.2016: Neďaleko Ružomberka sa nachádza obec Lisková, ktorá tak ako vlani, aj teraz odštartovala sezónu všetkých motocrossových podujatí na Slovensku. V nedeľu, 10. apríla, sa v Liskovej konal V+S Welding cup – Regionálny pohár Východ, ktorého sa zúčastnilo viac než 160 pretekárov, medzi nimi aj dve dievčatá, zo Slovenka, Ukrajiny a Poľska. Promotér ESX production (Europe Starts Supercross Tournament production) odovzdal vecné aj finančné odmeny pre 13 kategórií a v spolupráci so Slovenskou motocyklovou federáciou a miestnym usporiadateľom Offroad motoklub Choč pripravili kvalitné preteky.

DSC_688.jpg

Dámy majú prednosť , na V+S Welding cupe s nimi štartovali aj tí najmenší MX65 a MX85

Lady

Známou tvárou zastupujúcou nežné pohlavie bola Laura Smoľarová a ako nováčik pribudla Anna Piatová (Motoklub Medzibrod). Presne v tomto poradí im patril aj stupienok víťazov v ženskej kategórii Lady.

MX65

Spoločne s Lady odštartovalo do dvoch finálových jázd aj 6 chlapcov na motocykloch s kubatúrou 65 ccm, teda na tých najmenších motorkách, aké sme na podujatí mohli vidieť. Zvádzali sa tu urputné súboje o víťazstvo, v prvej finálovej jazde vyhral Mário Had, v druhej Edko Baltés, a keďže druhá jazda zaváži viac, Edko sa tešil z celkového prvenstva. Druhý skončil Mário Had a stabilne na treťom mieste sa držal Stanislav Kopták.

DSC_7533.jpg

MX85

Veľmi stabilne bola obsadená prvá trojka u MX85tiek, kde zvíťazil Márk Harcsa, druhý bol Jakub Popovicz a trojicu dopĺňal Nikolas Marek. Byť prvý v prvej zákrute na V+S Welding Cupe znamená „dať holsehot“ a získať finančnú odmenu vo výške 10 eur za každú jazdu, športový dres od 3b a motokozmetiku od Motomixu. Dvojnásobný holeshot na úvodnom podujatí sezóny dal Mark Harcsa.

Veteráni MX4, Superveteráni MX4+ a priaznivci historických motocyklov Twinshock spoločne na štarte.

Dokopy 15 pánov nad 40 rokov, 14 pánov nad 50 rokov a 4 na historických motocykloch si prišli do Liskovej zasúťažiť. Pohár za prvenstvo si brali Zoltán Vörös v MX4, Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) v MX4+ a Ján Kocian na ČZ 125ke v kategórii Twinshock. Holeshoty a odmeny s nimi spojené patrili Zoltánovi Vörös a Petrovi Pipichovi, ktorý nezostal nič dlžný svojej povesti výborného štartéra aj napriek tomu, že sa presunul oproti vlaňajšku už medzi superveteránov MX4+.

DSC_6610.jpg

Najpočetnejšou kategóriu na podujatí s 36 jazdcami bola kategória MX2 Hobby

V tejto sezóne je novinkou rozdelenie hobby kategórie nielen podľa kubatúry aj podľa veku na Áčko,kde štartujú jazdci do 28 rokov a Béčko kde patria pretekári od 28 do 39. Platí to pre MX1 Hobby a aj MX2 Hobby.

MX2 Hobby A podľahla v oboch finálových jazdách Rišovi Sekerákovi, ako druhý sa na stupienokvíťazov postavil Dávid Ježovica a tretí bol Tomáš Ballo. Ich starší konkurenti v Béčku obsadili stupienok nasledovne: Milan Tekel prvý, Dávid Tomasek (PB racing team) druhý a Ján Batiz tretí. Holeshoty patrili Dávidovi Ježovicovi a Tomášovi Ballovi.

DSC_7700.jpg

34 hobby jazdcov sa postaralo o show v kategórii MX1 Hobby

Mladších Áčkarov v rámci MX1 hobby dobil domci jazdec z Motoklubu Choč Ivan Šipoš, druhý skončil Martin Bednár a tretí Boris Vlha. V Béčku dominoval Martin Truban, Peter Gordan bol druhý a Róbert Havrilla sa umiestnil ako tretí. Holeshoty boli v týchto jazdách kuriózne, ani snímka nerozlúskla záhadu, kto bol v prvej jazde prvý v prvej zákrute po štarte. Preto sa o ceny podelili Ivan Šipoš a Lukáš Golej, druhá finálová jazda bola jasnejšia a patrila Petrovi Šujanovi.

DSC_725.jpg

Juniori sa popasovali na trati spoločne s MX OPEN a MX2, výkonnostne najvyššími triedami pretekov

MXJunior

Skvelú formu po zime ukázal jazdec 711 MX Popper team, Jozef Jojo Posluch, ktorý skončil suverénne prvý medzi Juniormi. Nestačil na neho ani Jaroslav Dubák Dubóczi, ktorý sa uspokojil s druhým miestom a ani tretí Samuel Struk, vlaňajší majster Slovenka v MX85, ktorý sa v tejto sezóne posunul o krôčik vyššie a sedlá už KTM 125ku.

MX2

Ani MX2ka veľa drámy nenarobila, čo sa poradia týka. V prvej aj druhej finálovej jazde to skončilo prvenstvom pre Pavla Repčáka (RSR Motosport)na KTM, druhý skončil Laco Kolaja na Husquarne a tretí bol Tomáš Zboran taktiež na KTM, v minulosti najmä enduro jazdec.

MX OPEN

Kráľovská MX OPEN, predtým nazývaná MX1, bola na prekvapenia bohatá, jej štart sa dokonca opakoval kvôli nepríjemnému pádu jedného z jazdcov. Dominoval v nej mladý motocrossový talent spod Martinských holí, Michal Novocký, o druhé miesto sa pobil minuloročný víťaz V+S Welding cup 2015 aj víťaz Slovenského pohára v MX Juraj Popovicz spolu s Markom Pálom. Keďže Markovi prvá jazdca nevyšla najlepšie, po súčte bodov z oboch jázd sa s druhým miestom rozlúčil v prospech Juraja. Výbornú prvú finálovú jazdu na treťom mieste predviedol endurák a reprezentant Slovenska na ISDE 2015, Marek Haviar, avšak do druhej jazdy nenastúpil a tak sa jeho výkon bral len polovične a obsadil až 8. miesto. Holeshoty v týchto rozjazdách patrili Jurajovi Popoviczovi v prvej a Michalovi Novockému v druhej finálovej jazde.

DSC_6978.jpg

Druhé podujatie V+S Welding Cupu bude 1.5.2016 v Spišských

Na rokmi overenej a divácky veľmi atraktívnej trati v Spišských Vlachoch sa opäť stretnú jazdci bodujúci nielen v rámci V+S Welding Cupu – Regionálny pohár Východ, ale budú sa zbierať body aj do Slovenského pohára v motocrosse. Pridruženým podujatím budú Majstrovstvá Slovenka MX65, tých najmenších motocrossových jazdcov. Tešíme sa na Vás!

Autor: Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Július Salzer

Kalendár pretekov

10.04.2016
LISKOVA
01.05.2016
SPIŠSKÉ VLACHY
05.06.2016
HRAŇ
03.07.2016
VISLANKA
06.08.2016
HNIEZDNE
04.09.2016
ŠIROKÉ
02.10.2016
KECHNEC

     - pretek už prebehol
O súťaži    Novinky    Výsledky    Galéria    Videogaléria    Kontakty    

© 2016 COPYRIGHT V+S WELDING CUP 2016